Vedoucí útvarů, oddělení či úseků se zodpovědností za dosahování svých individuálních cílů a rozpočtů. Zejména střední management, ale i vyšší management, který si chce osvěžit základy.
...
* Tomáš Nekvapil
RNDr., po studiu oboru Matematická analýza na Masarykově univerzitě v Brně absolvoval roční kurz „Bankovnictví“ na VŠE v Praze. Působil jako ředitel pro ekonomiku, IT a organizaci střídavě v bankách, finančních institucích a strojírenských podnicích. V období fúze s IPB v roce 1998 působil jako vrchní ředitel pro IT a vnitřní řízení Banky Haná, zastával post ekonomického ředitele akciové společnosti Kordárna a od roku 2002 byl finančním ředitelem v akciové společnosti Tusculum, kde byl zodpovědný za projekty procesního řízení, ABC rozpočtování a implementaci informačního systému. Od června 2004 působil jako nezávislý konzultant v oblasti controllingu a ABC. Zastával pozici ředitele divize poradenství ve firmě POINT Consulting, s.r.o. a v současné době je na stejné pozici ve firmě Contrast Consulting Praha, spol. s r. o.
Základy ekonomiky netradičně - * Jak vypadá koloběh peněz v naší firmě * - * Základní terminologie ekonomů - * Peníze investované do firemních aktiv: hmotná a nehmotná aktiva - * Přítok peněz od zákazníků: co nás stojí a co k nám přináší naši zákazníci * - * Vydělávání peněz na produktech: který produkt je lukrativní * - - Manažerský pohled na podnikání I. - * Chceme zisk nebo tržby * - * Různé fáze vývoje firmy a různá očekávání - * Co zajímá naše majitele: zisk/cash flow/tržby/tržní pozice - * Co zajímá banky: finanční analýza a indikátory podnikového zdraví - * Co zajímá zaměstnance * - - Výkonnost mého útvaru - * Jak produktivní je můj útvar * - * Kdo je můj zákazník * - * Porozumění procesům: náklady versus efekt - * Nástroje pro měření porovnávání produktivity, zejména lidí - * Finanční a nefinanční měřítka hodnocení - * Příklady z různých útvarů: obchodní útvar, režijní útvary, výroba - - Pozice mého útvaru - * Jak najít společnou řeč se šéfem a ekonomy * - * Proč a jak dávat své požadavky již do plánů * - * Proč a jak pracovat ve variantách * - * Jak prezentovat své záměry a potřeby * - * Jak obhajovat své záměry a potřeby * |