Mgr. et Mgr. František Zakopal - Psycholog, lektor osobního rozvoje. Jedná se o erudovaného lektora s bohatou praxí v dané oblasti.
Cílem je zvýšit úroveň výkonu zaměstnanců a dalších osob a preventivně působit proti psychosomatickým onemocněním a syndromu vyhoření.
Zaměření programu plně odpovídá potřebám rozvoje a dovedností cílové skupiny. Je v souladu s trendy Evropské unie, která si je vědoma rizik tzv. civilizačních chorob, které spočívají zejména v enormní psychické zátěži kladené na lidský organismus v důsledku pracovního procesu.
Získané dovednosti lze uplatnit nejen v rámci úřadů a organizací, ale lze je využít i k celkovému rozvoji osobnosti účastníka vzdělávacího programu.
1. kognitivní cíl: pochopení probíraných pojmů, vztahů mezi nimi;
2. afektivní cíl: nácvik praktických psychorelaxačních technik. Zátěž a stres – úvod do problematiky, definování stresorů. Součástí je anatomie zátěže a stresu, fyziologické projevy v organismu, příčiny a faktory vzniku zátěže, prevence civilizačních chorob. Seminář je veden tréninkovou formou a je koncipován na získání dovedností a návyků vedoucích k eliminaci negativního stresu. Podstatnou součástí programu je nácvik psychorelaxačních technik. Doplňkový prvek programu tvoří rovněž dotazníky zaměřené na zjištění individuální úrovně stresu a syndromu vyhoření.
Výstupem semináře je orientace v dané problematice a získání praktických dovedností, které může účastník použít nejen v praxi, ale i v osobním životě.
Cílem je zvýšit úroveň výkonu zaměstnanců a dalších osob a preventivně působit proti psychosomatickým onemocněním a syndromu vyhoření. Zaměření programu plně odpovídá potřebám rozvoje a dovedností cílové skupiny. Je v souladu s trendy Evropské unie, která si je vědoma rizik tzv. civilizačních chorob, které spočívají zejména v enormní psychické zátěži kladené na lidský organismus v důsledku pracovního procesu. Získané dovednosti lze uplatnit nejen v rámci úřadů a organizací, ale lze je využít i k celkovému rozvoji osobnosti účastníka vzdělávacího programu. 1. kognitivní cíl: pochopení probíraných pojmů, vztahů mezi nimi; 2. afektivní cíl: nácvik praktických psychorelaxačních technik. Zátěž a stres – úvod do problematiky, definování stresorů. Součástí je anatomie zátěže a stresu, fyziologické projevy v organismu, příčiny a faktory vzniku zátěže, prevence civilizačních chorob. Seminář je veden tréninkovou formou a je koncipován na získání dovedností a návyků vedoucích k eliminaci negativního stresu. Podstatnou součástí programu je nácvik psychorelaxačních technik. Doplňkový prvek programu tvoří rovněž dotazníky zaměřené na zjištění individuální úrovně stresu a syndromu vyhoření. Výstupem semináře je orientace v dané problematice a získání praktických dovedností, které může účastník použít nejen v praxi, ale i v osobním životě. |
Osvědčení
bude předáno po ukončení semináře
Akreditace
ne